Duende Medya Ödülsüz İçerik ve Performans Ajansı

Web Tasarım ve Yazılım

Öyle uçuk kaçık, gerçek dışı işlerden bahsetmiyoruz. Size özel tasarımlar, kullanıcı odaklı çözümler ve çok daha fazlasını barındıran farklı bir hizmet şeklinden bahsediyoruz.

Kullanıcı Odaklı

Web Tasarım ve Yazılım

Kullanıcı odaklı web tasarım ve yazılım sadece görünüşten ibaret değildir. Aynı zamanda kullanıcılarınızın ve hedef kitlenizin ihtiyaçlarını ve taleplerini baz almalıdır. Markanızı geliştirmek için tasarımlarımızda önceliğimiz hedef kitleniz oluyor. Böylece tasarımlarımız içi boş bir güzellik olmaktan çıkıyor ve adeta anlamlı bir sanat eserine dönüşüyor.

Bilmeyenler için

Web Tasarım ve Yazılım Nedir?

Web tasarım ve yazılım bir bütünün birbirini tamamlayan iki parçasıdır. Kullanıcının direkt olarak temas ettiği, gördüğü kısımlar, site arayüzü web tasarım çalışmalarının bütününü kapsar. Adından da anlayacağınız üzere yazılım kısmı ise sitenin arka planındaki kod yapısını ifade eder. Kullanıcı odaklı web siteleri için tasarım ve yazılım eşdeğer ölçüde önemlidir.

Yeni başlayanlar için

Web Tasarım ve Yazılım Nasıl Yapılır?

Sıfırdan ortaya koyacağınız bir web tasarımı ve yazılımı için önceliğiniz potansiyel hedef kitlenizdir. Başlangıç noktasında yapılan araştırma ve analizler sizi en yaratıcı tasarıma yönlendirir. Böylelikle işin uzmanlarıyla elde ettiğiniz sonuç kullanıcıları dolayısıyla algoritmaları memnun eder.

Duende Medya Ekibi

Web Tasarım ve Yazılıma Nasıl Yaklaşıyor?

Duende Medya web tasarım ve yazılım konusunda, yaratıcı ve kullanıcı odaklı bir çalışmayı hedef alır. Öncellikle markanızı analiz eder ve hedef kitlenizi belirler. Hedef kitlenizin ihtiyaç ve taleplerine uygun web tasarım ve yazılımı markanızın vizyonuna uygun olarak ortaya çıkarır.

Sık Sorulan Sorular

Web tasarım neden önemli?

Bir ürün veya hizmetin daha fazla kitleye lanse edilmesini sağlayan web sitesi, marka ile müşteri arasında bir köprü vazifesi görür. Müşterilerin markayı nasıl algıladıklarını etkilerken firma hakkında bilgi edinmesini sağlar. Web sitesinde kalan potansiyel müşteri, ürün ve hizmet hakkında detaylı bilgiye sahip olur. Geleneksel pazarlama tekniklerine göre çok daha kısa sürede, daha az masrafla dünya çapında bilinirlik imkânı sunar.

Bir web sitesi ne işe yarar?

Dijital pazarlama ve marka imajının yapı taşlarından biri olan web sitesi, içerik barındırmak için eşsiz bir ortamdır. Pazarlama aktivasyonlarının birçoğunun sergilendiği sahnedir. Pazarlama faaliyetlerinde bir eylemin yapılması ve dönüşümün izlenmesinde etkilidir. Sosyal medyada yapılan reklam gibi tüm etkinlikler, neticede kullanıcıyı web sitesine yönlendirir. Böylelikle satın almaya teşvik eder.

Profesyonel web tasarım nedir?

Bu hizmeti veren kişi veya şirketler tarafından yapılan web sayfaları profesyonel web tasarım olarak adlandırılmaktadır. Bu hizmet, kendisine bu işi meslek edinmiş kişiler tarafından sağlanmaktadır. Böylelikle kullanıcılar tarafından daha iyi algılanacak içerikler sunmaktadır. İleri düzeyde bilgi ve tecrübeye sahip kişiler tarafından tasarlanırken marka bilinirliği ve dijital pazarlama odaklı içerikler hazırlanır. Profesyonel web tasarım hedeflenen amaca ulaşılmasını sağlar.

Web tasarım için ne gerekli?

Bir web tasarımının potansiyel müşterilere bilgi sağlayan, etkili ve kısa yoldan etkileşim sağlayacak şekilde olması gerekir. Sitedeki her içerik, kullanıcıların aradıklarını hızlı ve pratik şekilde ulaşabileceği şekilde olmalıdır. Dolayısıyla logo ve renklerden hakkımızda bölümüne, yayınlanan içeriklerinden iletişim bilgilerine kadar her noktası ziyaretçilerin daha iyi algılayabilecekleri şekilde tasarlanmalıdır. İşte bu yüzden profesyoneller tarafından tasarlanması oldukça önemlidir.

Kurumsal web site nasıl olmalı?

Kurumun adı ile web tasarım ögelerinin birbirine uyumlu olması gerekir. Kurumsal bir web sitesi, tasarımı, logosu ve renkleri ile markayı yansıtır özellikte olmalıdır. Ayrıca alan adı, sektörü ve işletmeyi iyi yansıtmalıdır. Yayınlanan içerikleri özgün, geniş kapsamlı ve bilgilendirici olmalıdır. Bunun yanında SEO için gerekli bağlantı yapısına ve etiketlere sahip olması gerekir. Mobil uyumlu olması da kalite için önemli bir detaydır.

Web Tasarıma Bir de Bizim Penceremizden Bakın!

Sizin için neler yapılabileceğini incelemekten ve bunları raporlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Dijital dönüşüm yolculuğunuz için şimdi bizden teklif alabilirsiniz.

Teklif Al! Tüm Referansları Gör