Duende Medya Ödülsüz İçerik ve Performans Ajansı

İçerik Pazarlaması

Hedef kitle ile marka arasındaki bağlantıyı sağlayan içerik pazarlamasıdır. Doğru stratejilerle üretilen içeriklerin dönüşüm oranı çok yüksektir. İçerik pazarlaması büyümeyi sever, büyümek isteyen her markanın yanındadır.

Veri Odaklı

İçerik Pazarlaması

Dijital dünya her adımı izleyebilir. Bu da bize veri toplama imkânı sunar. Böylece içeriklerimizi yayınlayacağımız platformu tespit eder. Doğru zaman, doğru mekân ve doğru yer üçlemesinde etkili sonuçlar elde ederiz. %1000 üzerinde başarılı sonuçlar içerik pazarlaması ile elde edilir.

İçerik Pazarlaması
Bilmeyenler için

İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik pazarlaması markanızın stratejisiyle birlikte planlanması gereken en önemli eylem planıdır. Ürünlerinizi vitrine nasıl dizeceğinizi bilirseniz, satışlarınızı kontrol edebilirsiniz. ‘’İçerik’’ dijital için üretilen her birimi kapsar. Sadece video, görsel, ses ve yazı ile kısıtlanamaz. En temelinde yazı bulunur ve ihtiyaca göre çeşitli dallara ayrılır.

Yeni başlayanlar için

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması hakkında bilgi sahibi değilseniz, işi uzmana bırakmanızı tavsiye ederiz. Veri okuması yapmadan ilerleyen pazarlama stratejileri başarısızlıkla sonuçlanır. Yeni başlayanlara en önemli tavsiyemiz bir bilene danışmaları olacak.

Duende Medya Ekibi

İçerik Pazarlamasına Nasıl Yaklaşıyor?

Duende Medya İçerik Pazarlaması konusunda, veri odaklı çalışır. İhtiyaçları analiz eder ve gerekli üretimleri sağlar. Platforma uygun ve algoritmaya uygun üretimler sayesinde hedeflemeler istisnasız elde edilir.

İçerik Pazarlaması

Sık Sorulan Sorular

İçerik pazarlamanın 4 temel amacı nedir?

Hepimizin içinde yaşadığı Dijital Çağ’ın en önemli pazarlama stratejilerinden biri içerik pazarlamadır. “Content marketing” olarak bilinen bu stratejinin asıl amacı, etkili ve sürekli içerik paylaşımı ile daha fazla hedef kitleye ulaşarak etki gösterir. Bunun yan ısıra içerik pazarlamanın 4 temel amacı; marka farkındalığı oluşturmak, hedef kitlenin dikkatini çekmek, ziyaretçilerinin güvenini kazanmak ve bağlılığını sağlamaktır.

İçerik pazarlama nasıl yapılır?

Her geçen gün daha önemli hale gelen içerik pazarlamayı markaların internet ortamında müşterilerine dokunabilecekleri her şekilde yapmak mümkündür. Bu stratejide en yaygın kullanılan yöntemler arasında viral videolar hazırlamak, yararlı ve mizah içeren içerikler girmek vardır. Ayrıca mikro site ve markayı yansıtan infografik oluşturmak en yaygın kullanılan yöntemler arasındadır.

İçerik pazarlaması neden önemli?

Dijital pazarlamanın kalbi olan içerik pazarlama, markaların müşterileriyle olan ilişkilerinin daha fazla güçlenmesini sağlar. Dolayısıyla marka bilinirliliğini artırmada oldukça önemlidir. Ayrıca müşteri kitlesini oluşturmayı sağlamasının yanı sıra daha fazla yeni müşteri getirir ve ziyaretçilerin tekrar gelmesini sağlar. Rakiplerden ayrışmayı sağlayan içerik pazarlama, müşteriler hakkında bilgi edinmeye ve hedef kitleye doğrudan ulaşmaya yardımcı olur.

İçerik pazarlama stratejisi nedir?

Bilindiği gibi içerik pazarlama stratejisi, işletmelerin kendilerine sadık kalan müşteriler sağlamaları açısından çok önemlidir. Bu strateji; hedef kitleye göre araştırma yapmak, içerik oluşturmak, yayınlamak ve tanıtmak için atılan adımların tamamıdır. İçerik pazarlama stratejisinde asıl önemli olan içeriğin kalitesidir. Çünkü kaliteli bir içerik ile hedef kitleyi siteye çekmek daha kolaydır.

İçerik pazarlama stratejileri nelerdir?

İçerik pazarlama stratejilerinde, ilk olarak planlama süreci belirlenmesi gerekir. Bunun yanında ziyaretçilerin dikkatini çekmede sitedeki içerikler yetersiz gelebilmektedir. Bu sebeple içeriği farklı yollar kullanarak yaymaya çalışmak daha yararlı olur. Mesela YouTube veya sosyal medya kanalları gibi sık ziyaretçi alan platformlarda içerik pazarlamasından yararlanabilirsiniz. Bunlardan backlinkler alınması, marka bilinirliğini arttırır.

İçerik Pazarlamaya Bir de Bizim Penceremizden Bakın!

Sizin için neler yapılabileceğini incelemekten ve bunları raporlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Dijital dönüşüm yolculuğunuz için şimdi bizden teklif alabilirsiniz.

Teklif Al! Tüm Referansları Gör