Duende Medya Ödülsüz İçerik ve Performans Ajansı

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motorlarının kısa ama çarpıcı geçmişiyle bugün dijitalde görünür olmanın yollarını “SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)” olarak tanımlıyoruz. Optimizasyon süreci, algoritmayı tanımamızı ve doğru stratejilerle ilerlememizi sağlıyor. Sağlıklı ve kalıcı bir büyüme için ‘’SEO’’ ya doğal olarak güvenin.

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Danışmanlığı

Markanızın dijital varlığı olan web sitenizde, nasıl bir yol izleyeceğinizi kestirmek çoğu zaman zordur. Rakiplerin yaptıklarını yapmak başarılı sonuçlar getirmez. Bu yüzden arama motoru optimizasyonu yaparken size özel bir planlamayla ilerlenmesi gerekir. Bu süreçte planlamanızı yapmak bizim işimiz. SEO danışmanlığı hizmeti kapsamında sizi daha iyiye taşıyalım.

Alt Hizmetlerimiz

SEO Analizi

Adım atmakta hala kararsızsınız ama ne durumda olduğunuzu görmek mi istiyorsunuz? SEO Analiz hizmetimiz bu noktada tam olarak isteklerinize cevap veriyor. Analiziniz gerçekleştiriliyor ve size tüm süreç anlatılıyor. Böylece doğru hamleleri yapmak daha kolay oluyor.

Teknik SEO Danışmanlığı
Teknik SEO Danışmanlığı

Sitenizdeki hataların tespit edilmesi sürecini kapsar. Bu süreçte ilerlemenizi engelleyen tüm sorunlar listelenir. İyileştirmeler için harekete geçilir.

Uluslararası SEO Danışmanlığı
Uluslararası SEO Danışmanlığı

Görünür olmak istediğiniz alanı sınırlamak istemiyorsanız, uluslararası görünürlük için büyük bir oyun başlatmalısınız. Büyük oyun kurucuları olarak sizi uluslararası arenada yükseltmek için varız.

Site İçi SEO Danışmanlığı
Site İçi SEO Danışmanlığı

İçerde yolunda gitmeyen bir şeyler mi var? Site içi SEO Danışmanlığı ile iç akışı yoluna koyabiliriz. SEO süreci bölümlendirilerek ilerler, süreç bölümlerinden biri Site içi SEO çalışmasıdır.

Site Dışı SEO Danışmanlığı
Site Dışı SEO Danışmanlığı

Puzzle parçalarını doğru yerlere koymak için eksiklerinizin olduğunu düşünüyorsanız adım adım hizmet alabilirsiniz. Eksiklerinizi analiz edelim ve site dışı çalışmalarınızı yönlendirelim.

Bilmeyenler için

SEO Nedir?

Hedef kitlenize organik olarak ulaşmanızı sağlayan işlemler bütünüdür. Dijital pazarlamanın sac ayaklarından biridir. Dijitalde boy gösterdiğiniz her alanda optimizasyon desteğine ihtiyacınız vardır.

Yeni başlayanlar için

SEO Nasıl Yapılır?

Arama Motoru Optimizasyonu = Analiz + Eylem sürecinden oluşur. Bu süreç uzun solukludur. Tüm teknik hatalar ve pazarlama hataları tespit edildikten sonra eylem sürecine geçilir. Algoritmanın doğasına uygun eylemler bizi istediğimiz sonuca ulaştırır.

Duende Medya Ekibi

SEO'ya Nasıl Yaklaşıyor?

SEO’ya bakış açımız hasta doktor ilişkisi gibidir. Ön muayene, detaylı muayene, tetkik ve testler uygulanır. Akabinde uygulamalar yapılır. Dijital Hipokrat yeminimize bağlı kaldığımız adımlarda ölçümlenir sonuçlar elde ederiz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Sık Sorulan Sorular

Arama motoru optimizasyonu neden ve ne için yapılır?

SEO kısaltmasıyla anılan arama motoru optimizasyonu, web sitesinin arama motorlarında ücretsiz olarak öne çıkmasını sağlayan bir sistemdir. Siteyi, arama motorlarında üst sıralara çıkararak görünür hale getirir. Bu sitenin daha çok tıklama alması ve daha fazla kullanıcıyı çekmesi anlamına gelir. Böylelikle sitenin organik trafiğini artırır.

SEO yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Web sitelerinin organik trafiğini artırmak için SEO çalışmaları yapılır. SEO yaparken özen gösterilmesi gereken bazı hususlar vardır. SEO çalışmalarında kopya içerikler oluşturmamaya ve içeriğin uzunluğuna dikkat etmek çok önemlidir. Başlık ve açıklama etiketlerinde anahtar kelimelerin kullanmanın yanı sıra içerikte, anahtar kelimeler orantılı bir şekilde dağıtılmalıdır. Ayrıca resimlerin alt açıklamalarında anahtar kelimeler yazılmalıdır. Yani bir dizi teknik ve içerik düzenlemesi yapılmaktadır.

SEO nasıl geliştirilir?

Doğru yöntem ve stratejilerle yapılan SEO çalışmaları, web siteleri için oldukça faydalıdır. Ayrıca birçok olumlu etkiler göstermektedir. Bu nedenle sitenin SEO’sunu geliştirmenin en başında doğru bir URL adresi seçmek gelir. Her sayfada SEO başlığının kullanılmasının yanı sıra meta açıklamalar eklemek önemlidir. Ayrıca çapa metinler kullanarak sitedeki görsellerin altına metin eklemelisiniz.

SEO için ne gerekli?

Arama motoru optimizasyonu olan SEO, marka ve firmanın web sitesinin ziyaretçi sayısını artırmak için gereklidir. Sitenin arama motorlarında rakiplerinin önüne geçerek üst sıralara taşınmasını sağlar. Böylelikle ürün veya hizmetin satın alma potansiyelini yükseltir. Farklı taktik, teknik ve stratejilerle uygulanan bu dijital pazarlama yöntemi, nitelikli kullanıcı sayısını artırmak için en etkili yöntemlerden biridir.

SEO'ya neden ihtiyaç duyulur?

SEO, dijital çağda bir hizmet/ürün satışında veya farklı bilgilerin sunumunda rakiplerin önüne geçmek için kullanılan çalışmalar bütünüdür. Farklı adımlardan oluşan bu çalışmalar, hedef kitleye daha kolay bir şekilde ulaşmaya yardımcı olur. Arama motoru optimizasyonu; rakipleri daha iyi tanıyarak, onların bir adım önüne geçmek için çalışmalar yapmayı sağlar.

SEO'ya Bir de Bizim Penceremizden Bakın!

Sizin için neler yapılabileceğini incelemekten ve bunları raporlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Dijital dönüşüm yolculuğunuz için şimdi bizden teklif alabilirsiniz.

Teklif Al! Tüm Referansları Gör