Duende Medya Ödülsüz İçerik ve Performans Ajansı

SEO Nedir?

Arama motorlarının kısa ama çarpıcı geçmişiyle bugün dijitalde görünür olmanın yollarını ‘’SEO’’ olarak tanımlıyoruz. Optimizasyon süreci, algoritmayı tanımamızı ve doğru stratejilerle ilerlememizi sağlıyor. Sağlıklı ve kalıcı bir büyüme için ‘’SEO’’ ya doğal olarak güvenin.

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Hizmetleri Nedir?

Günümüzün dijital dünyasına hızla giriş yapan bir kavramla karşı karşıyayız bugün: SEO hizmetleri. Dijitalleşen dünyamızda pazarlama tekniklerinde önemli bir rol oynayan SEO, bir web site ziyaretçisine eşsiz bir deneyim yaşatmak ve gün içinde site yoğunluğunu nitel ve nicel olarak geliştirip düzenleyen teknik ve stratejik çalışmaların tümüne verilen isimdir.

SEO kelimesinin Türkçede karşılığı arama motoru optimizasyonu olup hedef sözcük ve anahtar kelimelerle web sitesinin arama motorunu en kaliteli hale getirmesi en önemli görevlerindendir. Bu sayede ziyaretçi yoğunluğunu arttırıp büyük ölçüde site içi performansını yükseltir.

SEO hizmetleri ile web sitesinin hem içerikleri zenginleşmiştir hem de günden güne web site ziyaretçi yoğunluğu artmıştır. Şimdilerde arama motoru algoritmasının değişmesi ve gelişmesiyle birlikte hemen hemen her dijital sektörde rekabet artmaktadır. Buna bağlı olarak SEO hizmetleri de zamanla değişime uğramaktadır. Bugünkü yazımızda SEO hizmetleri adına aklınızdaki bütün soruları cevaplayacağız. Bu yazıyı okuduktan SEO hakkında çoğu şeyi öğreneceğinize emin olabilirsiniz. Sizin için de dijital hayal olmaktan çıksın istiyorsanız Dijital Hayal Değil olarak sunduğumuz tüm hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

SEO Hizmeti Nereden Alınır?

SEO hizmeti alabileceğiniz yüzlerce hatta binlerce dijital danışmanlık şirketleri vardır. Burada önemli olan web sitenizin tarzına, içeriğine vb. önemli unsurlar dikkate alınarak kendinize en uygun SEO hizmetleri veren şirketi seçmeniz gerekmektedir.

SEO hizmetinde çalışanların belli başlı özelliklere sahip olmalıdır. Bu özelliklerinden ilki, SEO hizmeti veren kişinin düzenli ve programlı çalışması olacaktır. Bu sayede web siteniz adına verdiğiniz siparişlerin gününde teslim edilip web site içerisinde akşamların önüne geçilmiş olur. Bir diğer önemli özellik, çalışan kişinin iletişiminin kuvvetli olması ve temel çalışma prensiplerini benimsemesidir. Tüm bu özelliklere sahip bir ekiple çalışmak verilen web siteniz için verilen hizmeti en üst seviyeye çıkartacaktır.

Bunların yanı sıra çalışan ekibin, dijital pazarlamayı güncel olarak takip etmesi ve hâkim olması SEO hizmetleri açısından çok büyük önem taşır. Böylesine özelliklere sahip bir ekiple çalışmak web sitenizin arama motorlarında üst seviyelere çıkmasını da sağlayacaktır.

SEO Hizmetleri Bana Ne Sunar?

SEO hizmetleri, web siteleri için birbirinden farklı hizmetler sunar. Bu hizmetlerden ilki elbette ki anahtar kelime analizidir. Web siteye sağladığı bu analiz sayesinde, sektörünüze dair belli başlı kelimeleri tespit ederek arama motorlarındaki yerinizi en üst seviyeye çıkarmak hizmetler arasında yer alır. Bir diğer SEO hizmeti, web sitenizi en uygun şekle sokmayı sağlayarak anahtar kelimeler doğrultusunda web site ve içerisinde bulunan içerikleri düzenlemektir. Bir başka deyişle hedef kitleye uygun ziyaretçi dostu içeriklerin oluşumuna katkı sağlamasıdır da diyebiliriz.

Sizlere sunduğu avantajlar arasında hiç kuşkusuz mobil uyumluluk yer almaktadır. Bunun sebebi mobil uyumlu içeriklerin arama motorlarında daha üstlerde çıkıyor oluşudur. Bunun doğrultusunda ilerleyerek web sitenizi mobil uyumlu olarak düzenler. Başka bir hizmeti ise, web sitelerinin vazgeçilmezi olan kullanıcı deneyimini düzenleyip, site içi etkileşimi kontrol altında tutmasıdır. Tüm saydıklarımızın dışında SEO hizmetleri, düzenli veri kontrolleri yaparak en çok ziyaret edilen sayfaları belirler. Rakip sektörleri aylık ya da sezonluk inceleyerek web sitenizin en iyisi olması için durmadan çalışır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO hizmetlerinin nasıl yapıldığını daha iyi anlayabilmek için maddeler halinde inceleyelim:

Özgün ve Kaliteli İçerikler Oluşturun

SEO hizmetleri için olmazsa olmaz unsurlardan biri özgünlüktür. Web siteniz için bir SEO çalışması yapmak istiyorsanız web sitenizde bulunan içerikleri özgün bir şekilde hazırlamalısınız. Oluşturduğunuz içeriklerin kaliteli ve okunur olmaması halinde diğer SEO çalışmalarının çok da bir önemi kalmaz.

Site İçi SEO Çalışmalarınızın Tamamlandığından Emin Olun

Site içi SEO çalışmalarından kastımız, web sitenizde bulunan içeriklerin; başlıkları, içerik açıklamaları, URL seçimleri ve anahtar kelimeler bu bölümde yer alır. Arama motorlarında ilk bakılan unsurlar başlıklar ve açıklamalardır. Hizmet sayesinde başlıklar ve açıklamalar arama motoru algoritması göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

Başlık seçimleri de bu konu için büyük önem arz eder. Düzenlenmesi tam yapılmış bir web sitesinde başlık sıralamaları H1, H2, H3 şeklinde olmalıdır. Etiketlerin sırasına uygun kullanılmasıyla kullanıcıların sayfa düzeninizi daha iyi anlamasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak site içi çalışması adına görsellerden yararlanabilirsiniz. İçerik içinde anlattığınız konuya dair görseller ekleyerek kullanıcıların dikkatini bu sayede çekebilmeniz mümkündür.

Teknik Olarak SEO Hizmeti Yapın

SEO hizmetleri içerisinde belki de en önemli unsur teknik konulardır. Sayfa açılış hızı, mobil uyumluluk vb. özellikler teknik konular arasında gösterilebilir. Mobil tasarıma uygun web siteler sizleri rakiplerinizin bir adıma ötesine geçirecektir.

Arama motorlarından tutun da kullanıcılara kadar her unsur web sitenizin hızına göre şekillenir. Eğer web sitenizin açılması çok uzun sürüyorsa, birçok ziyaretçi kapmanız da olasıdır. Ayrıcı web site açılma hızı yavaş olan siteler, sizleri arama motorlarında geri sıralara atar.

Reklamlardan Yararlanma

Site dışı yapabileceğiniz SEO hizmetleri arasında size dönütü en verimli olanı reklamlardan yararlanma olacaktır. Web sitenizin tanıtımı ve hedeflenen kitleye ulaşılması için bu yöntem son derece verimlidir. Google ADS, reklam için bulunmaz Hint kumaşıdır. Web sitenizin içeriğine ve kitlesine uygun reklamlar oluşturarak bunları kullanıcıya sunar. Bu sayede sizler de hızlı dönütler aldığınızı göreceksiniz.

Bir diğer reklam verebileceğiniz yer insanların sıkça uğradığı sosyal medya platformlarıdır. İlgi çekici reklamlar oluşturarak sosyal medyadan web sitenizin için büyük bir kitle kazanabilirsiniz.

SEO İçin Neden Profesyonel Bir Firma İle Çalışmalıyım?

Bu sorunun cevabını aslında SEO hizmetleri bana ne sunar konu başlığında bir nevi cevaplamış olduk. Profesyonel bir ekiple çalışmak web sitenizin en uygun biçimde düzenlenmesine ve rakiplerinizi tanıyarak doğru hamlelerle sizleri arama motorlarının vazgeçilmezi haline getirir.

Doğal SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Doğal SEO başka bir deyişle organik SEO, arama motorlarının sonuç sayfalarında yer alan sıralarda, doğal bir yerleşim elde etmek için web sitesi adına yapılan düzenleme çalışmalarıdır. SEO hizmetleri arasında oldukça popüler olan bu çalışma, kullanıcıların sorduğu sorulara en uygun cevapları vererek doğal trafik kazanmanızı hedefler. Ücretli olan yapay SEO ile karşılattırıldığında, uzun vadede daha kalıcı dönütler sağlar. Peki ya bunu nasıl yapar?

Doğal SEO ilk olarak anahtar kelime seçimini fazlaca önemser. Biliyoruz kullanıcıların kalbine giden yol anahtar kelimelerden geçer. Kullanıcıların ne istediğini bilerek, anahtar kelimeleri iyi tespit etmeniz gerekir. Bu sayede web siteniz ziyaretçiler için uğrak bir mekân haline gelir. Anahtar kelime seçiminin önemi olduğu kadar rakip şirketlere de göz atmanız gerekir. Acaba anahtar kelimeleri ne sıklıkla kullandılar? Bu sorunun cevabını iyice analiz edip içeriğinizi buna göre düzenleyebilirsiniz.

SEO Hizmetleri Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

Peki, SEO hizmetleri adına çalışmalarımızdan ne zaman dönüt alırız? Aslında bu sorunun cevabının yukarıda yazdıklarımızda saklı olduğunu göreceksiniz. Her ne kadar SEO kurallarına uygun hareket edersek bir o kadar hızlı dönüt almamız da mümkündür. Web sitenizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek profesyonel bir ekiple çalışmak her şeyden daha önemlidir. Daha fazla detayı sitemizde bulabilirsiniz!

Dijitale Bir de Bizim Penceremizden Bakın!

Sizin için neler yapılabileceğini incelemekten ve bunları raporlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Dijital dönüşüm yolculuğunuz için şimdi bizden teklif alabilirsiniz.

Teklif Al! Tüm Referansları Gör